top of page
294506209_609945280639064_8816771021047100491_n.jpeg

חופשה דו משפחתית בטירול ובצילרטל (יולי 2022)

מאת אלחנן קורן

צילום: אלחנן קורן

 מידע כללי 

 מקומות לינה 

 סיכום החופשה 

הקדמה

שלום לכולם, חזרנו מטיול של שבועיים בתחילת יולי בטירול. שתי משפחות. טיסה לממינגן בגרמניה ומשם לטירול.

עשינו שני כוכבים, כוכב ראשון בעיירה פליס Fliess באזור לאדיס-פיס-סרפאוס וכוכב שני בעמק צילרטל ליד העיירה צל אם זילר Zell am Ziller.

קמנו יחסית באיזי, מידי יום יציאה מהחדר בסביבות עשר בבוקר.

פירוט טיולי הכוכב

כוכב ראשון (בעיירה Fliess) 

 

לינה בדירת נופש Hofstätter Ferienwohnung

פירוט:

 • נקיק לאוטש: יש שתי כניסות אחת מהצד האוסטרי ואחת מהגרמני. באנו מהאוסטרי כאשר בצד הגרמני יש מסלול קצר למפל בנקיק, בתוספת עלות לא גבוהה. סהכ בילינו בלאוטש כ 3 שעות.

 • דרך נופית קאונרטל : הפתיעה מאוד לטובה, המון נקודות חן באמצע הדרך, בהן ניתן לרדת לעצירה קצרה ועד מסלול הליכה של שעתיים, נופים מדהימים וטבע במלוא הדרו. הדרך מטפסת לגובה של 2750 מטר ובסופה ניתן לעלות ברכבל לפסגה בגובה 3108 מטר ולשים רגל באיטליה....(יש נוף מדהים לכיוון שוויץ ואיטליה, אבל אין שעשועי שלג). בכניסה לכביש ניתן לרכוש כרטיס משולב עם רכבל וזה וזול משמעותית. יש אפילו חידון עם פרס קטן לילדים וגם מערת קרח קטנטנה במרחק 10 דק מהחניון למעלה אחלה יום מומלץ מאוד, בילינו שם יום שלם.

 • מפלי שטויבן: ניצלנו את היותינו שתי משפחות והשארנו רכב אחד בחניון למעלה ליד המלון. למפלים כניסה ראשית למטה בעמק וכניסה משנית במעלה ההר, נסיעה של 8 דק בכביש סביר בהחלט. כך שעשינו את המסלול מלמעלה למטה כיאה למשפחות עירוניות . חוויה מתקנת לעומת מפלי קרימל אותם עשינו בטיול באזור זאלצבורג (לפני 3 שנים) ושם התחלנו מלמטה...

 • גשר תלוי הייליין 179: מומלץ ומיוחד.

 • ‌מגלשות מיידרס: עשינו ביום מעבר בין הכוכבים. שווה, לא רק המגלשות. יש מסלולי הליכה נחמדים ואגמים קטנים על רקע נוף מטריף (חלקם מתאימים לשכשוך ומשחק לילדים) . מומלץ ביום שמשי. המקום היחיד אולי שהיה לנו קצת תור בהמתנה למגלשות.

כוכב שני (עמק צילרטל) 

 

לינה בדירת נופש Ferienwohnung Schiestl

פירוט:

 • וולפסקלאם: אין הרבה חניות. יש מספר חניונים קטנים פזורים בעיירה הצמודה במרחק הליכה. לאוטש יותר מרשים לדעתי אבל גם וולפסקלאם שווה. בסוף הנקיק יש נהר במישור פתוח מתאים לשכשוך והפסקה. אחכ ניתן לחזור במסלול מעגלי לא דרך הנקיק ומי שאוהב עליות אז יש טירה יפה עם מסעדה אבל לא עלינו.
   

 • אגם אכנזה: מקסים ומדהים! כדאי ליום שמשי. עשינו טיול אופניים מי יותר מי פחות. בהמלצת אחד מחברי קבוצת אוסטריה השכרנו בעיירה מאורך בחנות שמומלצת בספר המשפחה המטיילת. שרות מצויין וכדאי. מסלול של 10 קמ לכל כיוון צד מזרחי וצפונה. חלקנו חזר במעבורת עם האופניים מתחנת שחוליסטיקה לעיירה פרטיזאו ומשם עוד 3 קמ לחנות. לאתלטים סך המסלול 20 קמ בערך הלוך חזור ברובו מישורי עם נקודות נחמדות לעצירה ומנוחה לאורך האגם. דרך אגב פרטיזאו מהממת מלא בתי קפה וטיילת שוקקת חיים.
   

 • קרחון הינטרטוקס: מומלץ ביותר .היה מלא שלג כדאי ליום שמשי בגובה 3250 מטר. יש אבובי שלג בפסגה . אחת לשעה יוצא סיור מודרך של כשעה למערת קרח בעלות נוספת. ניתן לרכוש כרטיס משולב לרכבל ולמערה און ליין וזה מוזיל משמעותית (בקופות אי אפשר). אנחנו קנינו בנפרד עליה ברכבל וסיור במערה היה יקר אבל שווה. במערה קר באזור האפס מעלות.
   

 • סכר שטאוסי: אתר מאוד פופלרי, רוב האנשים נוסעים אליו בשביל המסלול לבקתת אולפרר(Olpererhutte ) והגשר התלוי (עליה רגלית של 600 מטר לתצפית מרשימה על האגם). בהרכב בו היינו לא היתה אפשרות/רצוו לעשות את המסלול והתלבטתי אם לנסוע לשם בכלל. בסוף נסענו והמקום שווה גם בלי המסלול . האגם מדהים ביופיו, מזכיר את קפרון וניתן סתם לשוטט בסביבה ולהנות מהנוף. באזור הסכר יש זיפלייין ובית קפה נחמד.

ממינגן 

היה לנו לילה לעשות לפני טיסת הבוקר המוקדמת יחסית בחזור ובילינו אחר הצהריים וערב מקסימים בעיר. על פניו עיר מנומנמת אבל החל משעות אחר הצהריים אזור העיר העתיקה מתמלא במבקרים ונחמד מאוד שם, הרבה מסעדות ובתי קפה (גן עדן לחובבי גלידות וקינוחים מושחתים). העיר עתיקה יפה עם מבנים משוחזרים ומשופצים ויש גם תעלות מים. ישבנו במסעדה אסייתית מצויינת בשם Mekong. בקיצור מומלץ לבילוי אחר הצהריים/ערב.

תובנות של כותב הסיכום

 • טירול לעומת זאלצבורג: שתיהן מהממות, יכול להיות שזאלצבורג יותר נוחה לטיול כי העמקים כביכול פחות ארוכים.

 • ישנו במקומות לא מרכזיים , עליה של 8 דקות מהכביש הראשי, לא נורא. מרחק של כשעה לאינסברוק משני הכוכבים.

 • נסענו בשילוב של גוגל מפס ומערכת הניווט של הרכב- לא היה חלק, ולא תמיד הגענו בדרך המלך. טיפ: אם הכביש תלול וצר ברמה של נתיב אחד לשני הכיוונים אז זו לא הדרך.

 • בטירול 99 אחוז מהשניצלים עשויים מחזיר, למי שזה חשוב.

 • בריכה סגורה , תמיד פיתרון טוב ליום גשום.

 • האגמים קרים לרחצה....

 • יתרון בטיול של שתי משפחות : יש דברים שמשפחה אחת רואה והשניה לא, ולהיפך.

 

לכל הטסים והמטיילים תהנו ושובו בשלום

לחצו כאן לפתיחת הפוסט המקורי עליו מבוסס הסיכום. 

bottom of page