שדה התעופה ממינגן - שדה התעופה אלגוי 

 דף עם מידע כללי אודות שדה התעופה ממינגן - שדה התעופה אלגוי 

מידע כללי


שדה התעופה של ממינגן או בשמו הרשמי: ״שדה התעופה אלגוי״ הינו שדה תעופה בינלאומי קטן (בערך בגודלו של שדה דב) שמשרת את תושבי האזור כמו כן שווצרים ואוסטרים שגרים בסמוך לגבול. גם אנשים הגרים במינכן והפרברים נוהגים לטוס מהשדה הזה בשל הקרבה היחסית והמחירים המעולים של חברות הלואוקוסט שטסות משם. החברות הבולטות שטסות משדה זה הינן ריינאייר וויז אייר. אך רק חברת ריינאייר מציעה טיסות ישירות מישראל לשם. מדובר בשדה קטן ועם טרמינל אחד מה שהופך את מרחקי ההליכה בו לקצרים ונוחים מאוד. כל ההתנהלות בשדה הינה לרוב מהירה ויעילה גם לאחר הנחיתה וגם לפני ההמראה. שימו לב שכיוון שמדובר בשדה קטן הוא סגור בשעות הלילה ונפתח שוב רק בשעות הבוקר המוקדמות- הגעה מומלצת לשדה הינה בין שעה וחצי לשעתיים לפני הבורדינג. שער היציאה הינו קטן במיוחד ואין בו יותר מדי מה לעשות או לקנות, ישנו בית קפה קטן בו ניתן לקנות מאפים ומים- רצוי להצטייד בארוחה קלה. שימו לב שכיוון שמדובר בשדה קטן הוא סגור בשעות הלילה ונפתח שוב רק לפנות בוקר לטיסות המוקדמות- כלומר אם תגיעו בלילה שלפני, אתם תאלצו לחכות בחוץ עד שיפתחו אותו לפנות בוקר. שעתיים עד שעה וחצי לפני הבורדינג זה זמן טוב להגיע לשדה- כיוון שהשדה קטן, במיוחד אם לא מוסרים מזוודות המעבר מרגע הכניסה לטרמינל דרך הבידוק ועד לגייט אורך כעשר דקות. ניתן ללון באזור השדה על מנת להרוויח עוד קצת שינה לפני הטיסה, יש כמה מקומות לינה שנמצאים במרחק הליכה ממנו.
טיסות מישראל


נכון להיום רק חברת ריינאייר מציעה טיסות ישירות לשדה ממינגן וזאת מתל אביב בלבד. הטיסות יוצאות מטרמינל 1. ימי הטיסה הינם שני ושישי, טיסת ההלוך הינה בשעות הצהריים ואילו טיסת החזור הינה בשעות הבוקר המוקדמות. בכל אופן ניתן לשלב בטיול שני שדות תעופה, למשל לטוס כיוון אחד לממינגן ובחזרה לחזור למשל ממינכן או מבאדן באדן ולשלב גם ביקור בפארק אירופה- מבחינת נופים ואטרקציות אחרי הביקור בחבל אלגוי הנופים של היער השחור וכן האטרקציות לטעמי לא מרגשים במיוחד. ניתן למצוא מחירים זולים ואטרקטיבים מאוד לשדה הזה, בחורף המחיר מתחיל ב 17 אירו בלבד לכיוון!
השכרת רכב


בשדה התעופה של ממינגן ניתן למצוא נציגויות של חברות השכרת הרכב המובילות ביותר באירופה: ביניהן סיקסט, הרץ, יורופקאר. כיוון שטיסת החזרה לישראל הינה בשעות הבוקר המוקדמות בזמן בו תחנות השכרת הרכב סגורות, ישנן שתי אפשרויות להחזרת הרכב: 1. בבוקר הטיסה: הכנסה של המפתח ל תיבת החזרת מפתחות של החברה המתאימה בה הושכר הרכב. החיסרון כאן הוא שהרכב לא מוחזר בנוכחות של נציג ועל כן במידה ובוחרים באופציה הזו כדא לסגור מראש ביטוח מקיף (עם עדיפות לפטור מהשתתפות עצמית). לחצו כאן למידע על חברות השכרת רכב. 2. בערב לפני הטיסה: תצטרכו לוודא עד איזו שעה ישנו נציג בדלפק וכן לישון בקרבת השדה, ישנם אפילו מספר מקומות לינה במרחק הליכה מהשדה. היתרון כאן הוא כמובן ההחזרה של הרכב בנוכחות של נציג. לחצו כאן למעבר לעמוד מידע על מקומות לינה בקרבת השדה.
מקומות לינה ליד השדה


סמוך לשדה התעופה של ממינגן ישנם מספר סוגים של מקומות לינה במרחקים שונים מהשדה, חלקם ממש במרחק הליכה וחלקם מציעים שאטלים. כיוון שהטיסה יוצאת לפעמים לפנות בוקר יש הרבה נוחות ושקט בלינה סמוך לשדה התעופה כמו כן יתרון נוסף הינה האפשרות להחזיר את הרכב השכור בנוכחות של נציג. לחצו כאן למעבר לעמוד מידע על מקומות לינה בקרבת השדה.
תחבורה ציבורית ומוניות


ניתן עקרונית להסתדר גם בלי רכב שכור- משדה התעופה יש שאטלים תדירים שמגיעים עד לתחנת הרכבת של ממינגן (כ-10 דקות נסיעה) משם תוכלו להגיע להרבה עיירות עם רכבת ישירה או לכל היותר עם החלפה אחת. התייעצו עם העובדים בתחנה לגבי הכרטיס שהכי משתלם לכם לרכוש, בעיקר אם אתם מספר אנשים ובעיקר אם אתם מתכננים לעשות שימוש ברכבת במשך מספר ימים. כאן יש מידע רשמי של השדה בנוגע לתחבורה ציבורית ממנו וכאן יש מידע על שירותי מוניות והסעות (קחו בחשבון שמוניות בגרמניה נחשבות ליקרות ולכן כדאי לברר מראש עם חברה אחת או שתיים במה מדובר, יש לכולן אתרי אינטרנט דרכם אפשר ליצור קשר וכאן יש מחשבון עלויות שמצאתי). בקצה של אולם הנכנסים שבשדה יש טלפון נייח שמחייג באופן אוטומטי לתחנת מוניות ברגע שמרימים את השפורפרת (עלות נסיעה לתחנת הרכבת של ממינגן עומד על כ-12 אירו) אבל בכל זאת... צריך לקחת בחשבון שמדובר באזור יחסית כפרי, משמע שלמרות שיש באופן יחסי הרבה תחנות רכבת, בכל זאת הרבה מקומות, למשל בטבע נגישים רק באמצעות רכב ולפעמים אוטובוסים במידה ויש, בדרך כלל בהתאם לפופולריות של האתר (התדירות של האוטובוסים מתוך העיירות אינה תמיד גבוהה). התניידות בתחבורה ציבורית היא בהחלט אפשרית אבל היא לוקחת לרוב יותר זמן מאשר עם רכב. כאן השיקול הוא שלכם וכמובן רצוי לעשות מראש בירורים האם כל מקום אליו אתם רוצים להגיע נגיש באמת באמצעות תחבורה ציבורית. אם השיקול הוא כלכלי, תבררו קודם לכן כמה יעלה לכם בכלל לשכור רכב.
אוטובוסים למינכן


ישנן שתי חברות אוטובוסים שיוצאות מהשדה ומגיעות למינכן: חברת Allgäu Airport Express וחברת flixbus מציעות נסיעות ישירות משדה התעופה לתחנה המרכזית במינכן וחזרה בתדירות יחסית גבוהה- כנסו לאתרים שלהם שמקושרים כאן לפרטים לגבי מחיר ולוחות זמנים ועוד מידע הכרחי לגבי הזמנה מראש וכו׳
אוטובוסים ליער השחור, לשוויץ וליעדים נוספים


חברת flixbus מציעה נסיעות ישירות משדה התעופה למספר יעדים ביער השחור (טיטזה ופרייבורג), בשוויץ (ציריך וסנט גאלן), כמו כן גם לסלובניה ולקרואטיה (לשני היעדים האלו יש אוטובוס אחד ישיר בלילה והיתר עם החלפה אחת במינכן)- כנסו לאתר שלהם שמקושר כאן בתחילת הפסקה לפרטים לגבי מחיר ולוחות זמנים ועוד מידע הכרחי לגבי הזמנה מראש וכו׳ - טיפ: במידה ומזמינים מראש המחיר יותר זול וגם מובטח לכם מקום באוטובוס במידה והוא מלא. לגבי החזרה בשל השעה המוקדמת של הטיסה תצטרכו להגיע יום קודם וללון ליד השדה.
החזרי מס


כמקובל גם בשדה של ממינגן יש עמדה של המכס להחזרי מס. היא אמורה להיות פעילה בשעות המתאימות לטיסת הבוקר שיוצאת לישראל. שימו לב שהעמדה נמצאת באולם הכניסה לפני הבידוק הבטחוני אז תדאגו לעשות את ההחזרים לפני שאתם נכנסים לתור של הבידוק אחרת תפספסו אותה.

 ...נושאים נוספים שעשוים לעניין אותך