בתי כנסת וכשרות 

בחבל אלגוי, בחבל טירול וכן בחבלי הארץ הקרובים הסובבים את שני חבלי הארץ האלו ניתן במידה כזו או אחרת להסתדר גם אם שומרים על כשרות, זאת דרך אפשרויות לרכוש מוצרים אונליין, בתי כנסת, קהילות יהודיות ובתי חב״ד. 

אפשרויות לשומרי כשרות:

חבל אלגוי


כיוון שאין ממש קהילה יהודית גדולה בחבל אלגוי לא ניתן למצוא סופרמרקטים כשרים ברחבי החבל, מה שכן ניתן להזמין מזון כשר ממספר אתרים אונליין: 1. החנות הכשרה דנאל שבמינכן עושה משלוחים. 2. חנות koscher4u שנמצאת בבלגיה מפעילה חנות אינטרנטית ועושה משלוחים לגרמניה. 3. במידה ותמצאו בסופרמרקטים מוצאים מוצרים של החברה allgäu milch käse יש להם לכמה מוצרים תעודת כשרות. 4. חנות בשם Israel Spezialitäten נמצאת בין אולם לשטוטגרט ומוכרת בחנות עצמה וכן עושה משלוחים אונליין למוצרים מהארץ. מבחינת מוצרים כשרים בסופרמרקטים, ברובם הגדול של הסופרמרקטים אין מחלקה כשרה אך מצאתי אתר שמרכז שמות של מוצרים ומותגי מזון כשרים- על כל חברה/ מותג מזון שמקליקים זה פותח לכם רשימה בה מפורטים השמות של המוצרים שהם כשרים. האתר בגרמנית אבל דרך הכרום אפשר עם לחצן ימני לתרגם אתרים. לא הרחק מממינגן ישנו בית הארחה כפרי בשם Gästehaus Schmid בבעלות של גרמנים אוהבי ישראל שסיפרו שהם עושים קידוש בימי שישי- אם זה רלוונטי לכם תבררו מולם בדיוק במה מדובר ומה הם מציעים. בעיירה קונסטנץ ישנה קהילה יהודית ועל כן גם בית כנסת וכן מספר מוצרים כשרים שהם מוכרים כמן כן בעיר ישנו סופר מרקט בו יש כמה מדפים עם יין כשר ויתכן שעוד כמה מוצרים. באתר של הקהילה יש מידע עדכני ומקיף לגבי אוכל כשר, זמני תפילות ועוד.
חבל טירול


בעיר אינסברוק ישנה קהילה יהודית המפעילה בית כנסת, בתיאום מראש! כמו כן ניתן למצוא בעיר מסעדה ישראלית בשם הפועל ומסעדה נוספת בשם באתר הזה ניתן למצוא כתובת של בתי חב״ד ובתי כנסת ברחבי אוסטריה. מעבר לכך ניתן להזמין מוצרים אונליין מהחנות koscher4u שנמצאת בבלגיה מפעילה חנות אינטרנטית ועושה משלוחים גם לאוסטריה.
אולם (כחצי שעה צפונית לממינגן)


בעיר אולם ישנו בית כנסת פעיל וחדש במבנה מרהיב בבניין הקהילה יהודית הפועלת ביחד עם בית חב״ד המנוהל על-ידי אנשים חביבים שישמחו לקבל את פניכם באמצע שבוע וכן בשבתות ובחגים בהם הם גם עורכים אירועים מיוחדים - יש לתאם את ההגעה אליהם מראש, לתיאום:
info@chabadw.de או 0732158151 (מספר טלפון ישראלי). בבניין בו נמצא בית הכנסת ישנה גם חנות קטנה בה ניתן לרכוש מזון כשר - בעיקר שימורים ומוצרים קפואים אך בהזמנה מראש הם יכולים לדאוג למוצרים נוספים בהתאם לבקשתכם.
בין הערים אולם לשטוטגרט ניתן למצוא את חנות בשם Israel Spezialitäten שמוכרת מגוון מוצרים בחנות עצמה וכן עושה משלוחים אונליין למגוון מוצרים מהארץ. מבחינת מוצרים כשרים בסופרמרקטים, ברובם הגדול של הסופרמרקטים אין מחלקה כשרה אך מצאתי אתר שמרכז שמות של מוצרים ומותגי מזון כשרים- על כל חברה/ מותג מזון שמקליקים זה פותח לכם רשימה בה מפורטים השמות של המוצרים שהם כשרים. האתר בגרמנית אבל דרך הכרום אפשר עם לחצן ימני לתרגם אתרים.
מינכן


במינכן ישנן אפשרויות מגוונות לשומרי כשרות: 1. קהילה יהודית יחסית גדולה המפעילה בית כנסת בתוך מבנה מרשים ממש במרכז העיר- יש לתאם הגעה מראש - במרחק הליכה קצר מהשוק ויקטואליין. 2. בית חב״ד שמארגן ארוחות ואירועים בחגים. 3. מסעדת אינשטיין - מסעדה כשרה במרחק הליכה מבית הכנסת. 4. מסעדת אקליפסמסעדת נענע - שתי מסעדות ישראליות בעיר שלא מחזיקות בתעודת כשרות אבל גם לא מגישות אוכל לא כשר למיטב ידיעתי. 5. חנות דנאל - חנות בגודל של מכלת בעיר (במרחק כמה תחנות רכבת מהמרכז) מוכרת מוצרים כשרים, ומוצרים תוצרת הארץ ממש הכל מהכל. ניתן להזמין גם אונליין. מבחינת מוצרים כשרים בסופרמרקטים, ברובם הגדול של הסופרמרקטים אין מחלקה כשרה אך מצאתי אתר שמרכז שמות של מוצרים ומותגי מזון כשרים- על כל חברה/ מותג מזון שמקליקים זה פותח לכם רשימה בה מפורטים השמות של המוצרים שהם כשרים. האתר בגרמנית אבל דרך הכרום אפשר עם לחצן ימני לתרגם אתרים.
שטוטגרט


בעיר שטוטגרט ישנה קהילה יהודית שמפעילה בית כנסת - מטעמי בטיחות יש לתאם איתם מראש הגעה למקום. ישנם גם סיורים מאורגנים בבית הכנסת הכוללים ארוחה כשרה. בין הערים אולם לשטוטגרט ניתן למצוא את חנות בשם Israel Spezialitäten שמוכרת מגוון מוצרים בחנות עצמה וכן עושה משלוחים אונליין למגוון מוצרים מהארץ. מסעדה בשם טעמים מציעה אוכל כשר בעיר. מבחינת מוצרים כשרים בסופרמרקטים, ברובם הגדול של הסופרמרקטים אין מחלקה כשרה אך מצאתי אתר שמרכז שמות של מוצרים ומותגי מזון כשרים- על כל חברה/ מותג מזון שמקליקים זה פותח לכם רשימה בה מפורטים השמות של המוצרים שהם כשרים. האתר בגרמנית אבל דרך הכרום אפשר עם לחצן ימני לתרגם אתרים.
מידע כללי שתקף לכל האזורים


מוצרי מזון כשרים: 1. במידה ותמצאו בסופרמרקטים מוצאים מוצרים של החברה allgäu milch käse יש להם ל כמה מוצרים תעודת כשרות. 2. חנות koscher4u שנמצאת בבלגיה מפעילה חנות אינטרנטית ועושה משלוחים לגרמניה. חנות בשם Israel Spezialitäten נמצאת בין אולם לשטוטגרט ומוכרת בחנות עצמה וכן עושה משלוחים אונליין למוצרים מהארץ. 3. מבחינת מוצרים כשרים בסופרמרקטים, ברובם הגדול של הסופרמרקטים אין מחלקה כשרה אך מצאתי שני אתרים שמרכזים שמות של מוצרים ומותגי מזון כשרים- הראשון יותר מרוכב על כל חברה/ מותג מזון שמקליקים זה פותח לכם רשימה בה מפורטים השמות של המוצרים שהם כשרים. האתר בגרמנית אבל דרך הכרום אפשר עם לחצן ימני לתרגם אתרים. האתר השני: https://www.vaadhakaschrut.de/koscher-listen/ יותר פשוט אבל מכיל הרבה פחות מידע לטעמי. 4. התייעצתי עם רב של אחת הקהילות הגרמניות בנושא והוא מסר ש המוצרים הבאים נחשבים ככשרים: מים, סודה, קוקה קולה, ספרייט, מיץ 100% טבעי (ללא ענבים), אטריות של ברילה, ירקות ופירות (עדיף מה שלא מגיע מהארץ, עלול להיות בעיות של ערלה ומעשר), ביצים לבנות, אורז, לחלק מהקורנפלקס של קלוגס יש חותמת כשרות, קטשופ של היינץ על חלקם יש חותמת כשרות, חלק ממוצרי סויה של אלפרו,חלק מהלחמים של מאפית Hofpfisterei. לפעמים ניתן למצוא חומוס שמגיע מהארץ, למשל של קבוצת שטראוס (נקראת Obela) ויש עליו סימן כשרות (K).