אירועים ופסטיבלים בחבל אלגוי 

בחבל אלגוי ניתן לאורך כל חודשי השנה להנות מפסטיבלים ומאירועים שונים המתקיימים. בדף זה תקבלו מידע כללי איזה אירועים מרכזיים מתקיימים בכל אחד מחודשי השנה. 

 דצמבר 

1/4

 Klausentreiben 

 ספטמבר 

1/5

 Viehscheid 

 פברואר 

1/4

 Fasching 

פברואר


Fasching - פסטיבלים המזכירים את פורים המתקיימים לרוב בסוף החודש (התאריך משתנה מעט משנה לשנה) - למעשה מדובר בעדלידות המתקיימות במשך 4 ימים, כל יום בעיירה אחרת נוסעים רכבים / נגררים מקושטים כל אחד בנושא אחר ומחלקים ממתקים לילדים. חפשו בגוגל Fasching על מנת לראות מתי בדיוק מתקיים ואיפה בשנה בה אתם נוסעים. שווה וכדאי בהחלט. מדי יום שבת (לאורך כל השנה, בכל מזג אוויר) מתקיימים משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הצהריים שווקי איכרים יחסית גדולים במרכז העיירות Immenstadt ו- Sonthofen. מידע על אירועים נוספים בחודש זה תוכלו למצוא באחד מהפורטלים האלו (לחצן ימני בכרום פותח תפריט בו ניתן לבחור תרגום של הדף): https://www.allgaeu.de/veranstaltung-allgaeu https://www.oberallgaeu.de/veranstaltungen https://www.oberallgaeu.info/news-infos/veranstaltunge n
ספטמבר


Viehscheid - פסטיבלים החוגגים את חזרת העגלים לעמק ממשכן הקיץ שלהם בהרים. מעניין מאוד לראות את העגלים צועדים ברחובות העיר, בעיירות יותר גדולות זה מלווה בדוכנים ובאוהל בירה ועם מוזיקה- בסגנון של האוקטוברפסט. חפשו Viehscheid Allgäu או Almtreib Tirol. Oktoberfest - פסטיבל אוקטוברפסט המפורסם של מינכן מתקיים בכל שנה החל מסוף חודש ספטמבר ועד לתחילת חודש אוקטובר (משתנה מעט משנה לשנה)- מי שרוצה לחוות את הפסטיבל בצורתו המקורית יצטרך להגיע למינכן- בתכלס זה לא כל כך רחוק ויש אחלה תחבורה ציבורית וכרטיסי רכבת קבוצתיים (חפשו: Bayern Ticket) שיביאו אותכם לפסטיבל הלוך-חזור באותו היום, ממספר עיירות יש רכבות ישירות. גם באלגוי מתקיים הפסטיבל בכמה עיירות אבל ממש אי אפשר להשוות, בדרך כלל מדובר באוהל אחד בלבד ואין את כל המסביב. בדרך כלל יעלה כניסה ויהיה צורך להזמין מראש כאשר במינכן הכניסה חופשית! בקיצור את החוויה המלאה והמקורית תמצאו רק במינכן וזה כדאי! מדי יום שבת (לאורך כל השנה, בכל מזג אוויר) מתקיימים משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הצהריים שווקי איכרים יחסית גדולים במרכז העיירות Immenstadt ו- Sonthofen. מידע על אירועים נוספים בחודש זה תוכלו למצוא באחד מהפורטלים האלו (לחצן ימני בכרום פותח תפריט בו ניתן לבחור תרגום של הדף): https://www.allgaeu.de/veranstaltung-allgaeu https://www.oberallgaeu.de/veranstaltungen https://www.oberallgaeu.info/news-infos/veranstaltunge n
יוני, יולי, אוגוסט


בחודשים אלו יש את שיא האירועים, הירידים, השווקים (שווקי איכרים, שווקי פשפשים) הקונצרטים והפסטיבלים. כיוון שבכל שנה יש פסטיבלים קצת אחרים ובתאריכים שונים מומלץ להכנס לאחד (או לכמה) מהפורטלים האלו לפני הנסיעה ולראות מה יש, לחצן ימני בכרום פותח תפריט בו ניתן לבחור תרגום של הדף (כמובן גם בכל חודש אחר בשנה אפשר להכנס ולבדוק מה יש): https://www.allgaeu.de/veranstaltung-allgaeu https://www.oberallgaeu.de/veranstaltungen https://www.oberallgaeu.info/news-infos/veranstaltunge n סדרת קונצרטים שמתקיימת מדי שנה בין אמצע יוני לאמצע ספטמבר הינה באגם Alpsee בעיירה Immenstadt שם מתקיימים מדי יום שישי בערב קונצרטים של התזמורת המקומית על גבי במה שיושבת על קו המים- כניסה חינם! באתר שלהם ניתן לראות מתי זה מתחיל (נקרא: Strandkonzert) מדי יום שבת (לאורך כל השנה, בכל מזג אוויר) מתקיימים משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הצהריים שווקי איכרים יחסית גדולים במרכז העיירות Immenstadt ו- Sonthofen.
נובמבר, דצמבר


שווקי חג מולד - כבר מאמצע/ סוף נובמבר אפשר למצוא שווקי חג מולד פעילים. הראשון שנפתח למבקרים הינו השוק של העיירה Lindau שיושבת על אי בימת קונסטנץ (אל דאגה, יש גשר גישה לרכבים). מעבר לכך שוק מומלץ נוסף הינו של העיירה Bad Hindelang שנחשב לגדול ביותר באזור ומושך אליו אוטובוסים עם מבקרים מכל האזור ואפילו מרחוק יותר. עצה: זהו השוק היחידי שנכון להיום עולה כניסה ולכן במידה ותגיעו בערך כשעה לפני הסגירה לא תצטרכו לשלם ועדיין תוכלו עדיין ליהנות ממנו ומהיופי שלו וגם יהיה לכם יותר סיכוי למצוא חניה- שווה להגיע! ב Memmingen ו- Kempten ישנם שווקים שפעילים כל יום במשך כשבועיים-שלושה. חפשו בגוגל Weihnachtsmarkt פלוס את שם העיירה או פשוט Weihnachtsmärkte Allgäu ותקבלו תמונת מצב מה מתקיים מתי ואיפה אבל כאמור השניים הראשונים הכי מומלצים לדעתי. בעיירות יותר קטנות מתקיימים השווקים בדרך כלל רק במשך כמה ימים. Klausentreiben - מתקיים באופן קבוע בין התאריכים 4-6 לדצמבר. מנהג עתיק יומין בו אנשים המחופשים ליצורים שעירים מסתובבים בעיירות כשלגופם פעמוני ענק. בדרך כלל הם מסתובבים במשך שעתיים בין השעות 19:00-21:00. בהחלט משהו יוצא דופן שמעניין לראות, רק אם אתם מגיעים תשימו לב שאתם מסתובבים מאחורי הגדרות ולא לידם כי הם מכים באמצעות המקלות שבידם את מי שהולך באזור שלהם! ניתן לרוב לקנות יין חם ומזון בדוכנים שיש באזורים המוגנים. מתקיים למשל בעיירות:
Immenstadt, Burgberg, Sonthofen, Fischen, Weiler. חפשו בגוגל Klausentreiben ואת השנה וזה ייתן לכם שמות של עיירות ואת השעה בה מתקיים בהתאם לתאריך. בטירול יש את המנהג הזה גם אך הוא נקרא Krampus. בנוסף, מדי יום שבת (לאורך כל השנה, בכל מזג אוויר) מתקיימים משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הצהריים שווקי איכרים יחסית גדולים במרכז העיירות Immenstadt ו- Sonthofen.מידע על אירועים נוספים בחודש זה תוכלו למצוא באחד מהפורטלים האלו (לחצן ימני בכרום פותח תפריט בו ניתן לבחור תרגום של הדף): https://www.allgaeu.de/veranstaltung-allgaeu https://www.oberallgaeu.de/veranstaltungen https://www.oberallgaeu.info/news-infos/veranstaltunge n
ינואר


בחודש ינואר למיטב ידיעתי אין פסטיבלים/ אירועים קבועים שמתקיימים אך אם אתם נוסעים בתקופה הזו ורוצים לדעת אם משהו מתקיים, תכנסו פשוט לאחד מהפורטלים האלו ותבדקו כי משהו בטוח יש (לחצן ימני בכרום יפתח לכם תפריט בו אפשר לבחור תרגום של הדף): https://www.allgaeu.de/veranstaltung-allgaeu https://www.oberallgaeu.de/veranstaltungen https://www.oberallgaeu.info/news-infos/veranstaltunge n מדי יום שבת (לאורך כל השנה, בכל מזג אוויר) מתקיימים משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הצהריים שווקי איכרים יחסית גדולים במרכז העיירות Immenstadt ו- Sonthofen.
מרץ, אפריל


בחודשים מרץ ואפריל למיטב ידיעתי אין פסטיבלים/ אירועים קבועים שמתקיימים אך אם אתם נוסעים בתקופה הזו ורוצים לדעת אם משהו מתקיים, תכנסו פשוט לאחד מהפורטלים האלו ותבדקו כי משהו בטוח יש (לחצן ימני בכרום יפתח לכם תפריט בו אפשר לבחור תרגום של הדף): https://www.allgaeu.de/veranstaltung-allgaeu https://www.oberallgaeu.de/veranstaltungen https://www.oberallgaeu.info/news-infos/veranstaltunge n מדי יום שבת (לאורך כל השנה, בכל מזג אוויר) מתקיימים משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הצהריים שווקי איכרים יחסית גדולים במרכז העיירות Immenstadt ו- Sonthofen. בחודש אפריל יש לפעמים שווקי פסחא אך לא ניתן להשוות אותם בכלל לשווקי חג המולד מבחינת האווירה וההיצע, אם בכל זאת אתם מתעניינם תחפשו בגוגל Ostern Märkte Allgäu.